Ogłoszenia duszpasterskie

19. Niedziela Zwykła. 13.08.2017 r.

 

1. Jutro – w poniedziałek - 14 sierpnia, w wigilię uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, przypada liturgiczne wspomnienie kapłana i męczennika, franciszkanina, świętego Maksymiliana Marii Kolbego. Jest bliski naszym czasom, dobrze znamy jego życie i okoliczności męczeńskiej śmierci w oświęcimskim obozie koncentracyjnym. „W tym miejscu straszliwej kaźni, która przyniosła śmierć czterem milionom ludzi z różnych narodów, ojciec Maksymilian Kolbe odniósł duchowe zwycięstwo, podobne do zwycięstwa samego Chrystusa, oddając się dobrowolnie na śmierć w bunkrze głodu za brata” – tak mówił o tej pięknej postaci Ojciec Święty Jan Paweł II w 1979 roku. Niech heroiczna miłość Boga i bliźniego świętego Maksymiliana będzie dla nas zobowiązującym przykładem.

 

2. Św. Maksymilian jest patronem naszej parafii, stąd też będziemy obchodzić Odpust parafialny. O godz. 17.00 uroczystą sumę odpustową odprawi Ks. Biskup Pomocniczy Wiesław Śmigiel.

Serdecznie wszystkich zapraszam na tę uroczystość: dzieci, młodzież i starszych.

 

3. Natomiast we wtorek, 15 sierpnia będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP. Przypominamy, że jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu tak jak w każdą niedzielę. Na zakończenie Mszy Świętych będą pobłogosławione przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty.

 

4. Wraz z wtorkowym świętem maryjnym tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku, a także myślimy o naszych siłach zbrojnych, o polskim wojsku, które tego dnia ma swoje święto. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają – doświadczamy tego naocznie. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.

 

5. W tym roku będziemy przeżywać Misje święte. Ostatnie Misje św. odbyły się w naszej parafii 10 lat temu. W dniach od 16 września do 24 września 2017 roku będziemy przeżywać kolejne Misje św. pod hasłem „Idźcie i głoście” Będą je prowadzić ojcowie franciszkanie z Wejherowa. Módlmy się o owoce i dobre przeżycie tych Misji św. przez wszystkich naszych parafian Modlitwą do Ducha Świętego:

         Duchu Święty, Stworzycielu, któryś w zaraniu Kościoła świętego na Apostołów i wiernych zstąpić raczył, by ich umysły oświecić, serca zapalić i w wierze utwierdzić, a życie ich uświęcić, błagamy Cię najgoręcej, zstąp i na naszą parafię w czasie Misji świętych, do których się przygotowujemy i napełnij nas darami swoimi, oświecaj w wątpliwościach, pocieszaj w smutku, ratuj w niebezpieczeństwach, wyprowadzaj z błędów, dźwigaj w upadkach, rządź nami według swojej mądrości, jednocz nas wzajemną miłością chrześcijańską, abyśmy wszyscy, do jakiegokolwiek należymy stanu, żyli w zgodzie i jedności świętej, jako jedna rodzina Boża. A w końcu doprowadź nas wszystkich do szczęśliwej wieczności, abyśmy Ci tam składali dziękczynienie i chwałę na wieki wieków. Amen.

 

6. Wakacje są  dla wielu młodych ludzi czasem podejmowania ważnych decyzji, dlatego też Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie przeprowadza II turę naboru  dla wszystkich, którzy chcą służyć Bogu i ludziom w Chrystusowym kapłaństwie. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie  się do 16 września na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie  – tel. 58 536 16 64) oraz o złożenie w rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Wszystkie niezbędne informacje można uzyskać u Księdza Proboszcza, jak również znaleźć w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej Wyższego Seminarium Duchownym w Pelplinie.

 

7. W tym tygodniu patronują nam:

 

·        14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), franciszkański kapłan i męczennik obozu w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia; jest to jeden z najbardziej znanych świętych na świecie; ogarnięty pragnieniem zdobycia całego świata dla Maryi szerzył Jej cześć wszelkimi możliwymi środkami, wykorzystując również najnowsze zdobycze techniki; beatyfikowany jako wyznawca, a kanonizowany jako męczennik;

 

·        17 VIII – św. Jacek Odrowąż (1200-1257), polski dominikanin, który poświęcił się misjom w różnych częściach naszego kraju; jego życie było przepełnione czcią do Matki Bożej.

 

8. Intencje Mszy św.:

14.08.2017 – 20.08.2017 r.

 

 14.08. Pn.17.00 – ODPUST ŚW. MAKSYMILIANA – w intencji Parafii

 

  15.07.Wt.  8.00 – z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę dla

                               Marii z okazji 75 urodzin.

                  11.00 + za Krystynę Rejterada – od męża i dzieci z rodzinami.

 

  16.08. Śr.17.00 +za Zdzisława Mianowskiego w 4 rocz. śmierci.

                            + za Jana, Leokadię Płotka w 27 rocz. śmierci oraz za

                               rodziców z obojga stron.

                            - o zdrowie Wiesława Mach w 1 rocznicę urodzin.

                               

  17.08.Cz.  9.00 – za wszystkie Siostry Zgromadzenia o łaskę wytrwania

                               w powołaniu, o rozwój i nowe powołania.

                              

  18.08.Pt. 17.00 – w pewnej intencji.  

 

  19.08.Sb. 17.00 + za Anastazję, Augustyna, Franciszka Klinkosz oraz za

                                Mariana Reszka.

 

  20.08.Ndz. 8.00 + za Bernarda.

 

                   11.00 – z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże dla

                                dla rodziny Dulińskich i ich dzieci.


Festiwal Muzyki Organowej


Data dodania: 2013-08-05

XVII Jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej


czytaj więcej


Sztuka Adriana


Data dodania: 2013-03-27

W niedzielę 3 marca, po mszy św. O godz.11 wystawiono  sztukę pt. ”Adriana” w wykonaniu rodziców przedszkolaków z Ochronki Sióstr Służebniczek NMP w Łebie. Sztuka przedstawiała sceny  z życia pierwszych chrześcijan. Aktorzy, kierując się wskazaniami Ojca św. Benedykta XVI na Rok Wiary, pragneli pobudzić do refleksji nad naszą wiarą i odpowiedzialnością za nią oraz do radości i dziękczynienia Panu Bogu za ten dar.


czytaj więcej


Konkurs Palm


Data dodania: 2013-03-13

Konkurs Palm
W Niedzielę Palmową w naszej parafii po raz pierwszy odbył się konkurs na najdłuższą i najbardziej oryginalna palmę. Dzieci wykazały się  niezwykłą pomysłowością. Zapraszamy do galerii.


czytaj więcej