Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE.

 

3. Niedziela Zwykła. 26.01.2020 r.

 

1. Dziś po raz pierwszy obchodzimy w Kościele Niedzielę Słowa Bożego, ustanowioną przez papieża Franciszka we wrześniu 2019 r. listem apostolskim Aperuit illis. Poswięconą celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego.

 

2. Dzisiejsza, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Wiemy, jak straszna w skutkach jest ta choroba. Starajmy się więc pomóc chorym na trąd, aby byli leczeni w poszanowaniu ludzkiej godności. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami.

 

3. Dziś przypada też Dzień Islamu – prośmy Trójjedynego Boga – Pana wszystkich narodów, o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem, choćby przez pamięć o naszym wspólnym ojcu wiary – Abrahamie.

 

4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. To szczególny dzień, kiedy czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej Niepokalanemu Sercu całą naszą codzienność. Serdecznie zapraszam do licznego udziału w Eucharystii oraz pierwszosobotnim nabożeństwie.

 

O godz. 16.30 adoracja Najśw. Sakramentu i różaniec pod przewodnictwem Róż różańcowych i Rycerstwa Niepokalanej oraz wymiana tajemnic różańcowych.

 

5. W sobotę z rana odwiedzę chorych z Komunią św.

 

6. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia na uroczystą liturgię przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.

Dzieci kl. III, które mają być przyjęte do I Komunii, przyniosą także świece komunijne do poświęcenia.

 

7. Z inicjatywy Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby poświęcone Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i we wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne.  Kolekta będzie przeznaczona na zakony klauzurowe.

 

8. Składam wszystkim Parafianom, którzy przyjęli błogosławieństwo kolędowe w swoich domach – podziękowanie za wspólną modlitwę. Za okazaną gościnność, za wszystkie poczęstunki, za życzliwość i miłą atmosferę, za złożone ofiary kolędowe. Serdeczne Bóg zapłać!

 

9. Intencje Mszy św.:

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·        28 I we wtorek – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej; jego dzieła filozoficzne i teologiczne do dziś stanowią ważną inspirację dla nauczania Kościoła.

·        31 I w piątek – św. Jan Bosko (1815-1888), założyciel zgromadzenia salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, wielki pedagog i apostoł młodzieży.

 

10. Do nabycia: Pielgrzym. 

 

 

INTENCJE  MSZY ŚW.

 

27.01.2020 – 2.02.2020 r.

 

27.01. Pn. 17.00 + za Zygfryda Rahn i zm. z rodz. Rahn i Piątek.

 

28.01.Wt. 17.00 za Marię i Romana Wolskich, Rozalię i Józefa

                               Stankiewicz oraz za Władysława Góral.

 

29.01. Śr. 17.00 – z podz. za łaski St. Roku z prośbą o zdrowie i bł. Boże dla

                              Heleny z okazji urodzin.

 

30.01. Cz.  9.00 – w pewnej intencji.

 

 31.01. Pt.17.00 – za Irenę w 1 rocz. śm. i Bolesława Hinc.  

 

   1.02.Sb.17.00 – za osoby pogrążone w rozpaczy, aby spotkały na swojej

                              drodze życzliwych ludzi, którzy będą dla nich świadkami

                              Bożej dobroci – int. od członków i sympatyków żywego

                              różańca.

 

   2.02.Ndz.8.00 + za Bronisławę Czaplińską i zm. z rodziny.

 

                 11.00 + za Leona i Helenę Koszałka.

 


Święcenia Kapłańskie - Mateusz Drutel


Data dodania: 2018-06-01

 Święcenia Kapłańskie - Mateusz Drutel 


czytaj więcej


Prymicje - Mateusz Drutel


Data dodania: 2018-05-20
czytaj więcej


Festiwal Muzyki Organowej


Data dodania: 2013-08-05

XVII Jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej


czytaj więcej


Sztuka Adriana


Data dodania: 2013-03-27

W niedzielę 3 marca, po mszy św. O godz.11 wystawiono  sztukę pt. ”Adriana” w wykonaniu rodziców przedszkolaków z Ochronki Sióstr Służebniczek NMP w Łebie. Sztuka przedstawiała sceny  z życia pierwszych chrześcijan. Aktorzy, kierując się wskazaniami Ojca św. Benedykta XVI na Rok Wiary, pragneli pobudzić do refleksji nad naszą wiarą i odpowiedzialnością za nią oraz do radości i dziękczynienia Panu Bogu za ten dar.


czytaj więcej


Konkurs Palm


Data dodania: 2013-03-13

Konkurs Palm
W Niedzielę Palmową w naszej parafii po raz pierwszy odbył się konkurs na najdłuższą i najbardziej oryginalna palmę. Dzieci wykazały się  niezwykłą pomysłowością. Zapraszamy do galerii.


czytaj więcej