Ogłoszenia duszpasterskie

32 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  10 listopada 2019

 

1. Dzisiaj, jak każdego roku w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. W tym roku pragniemy zatrzymać się wraz ze Stowarzyszeniem „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” nad sytuacją chrześcijan zamieszkujących najmłodsze państwo świata – Sudan Południowy. Tam cierpienie ma twarz milionów umierających z głodu naszych braci i sióstr. To twarz ludzi, którzy nieustannie obawiają się o swoje życie w związku z ciągle trwającymi wewnątrz kraju konfliktami zbrojnymi.

Ten Dzień jest zachętą do codziennej, wytrwałej modlitwy do Boga o pokój na świecie i o ustanie prześladowań. Wypełniając przykazanie miłości nieprzyjaciół módlmy się również za prześladowców. Pamiętajmy w codziennych modlitwach o naszych braciach i siostrach w wierze, którzy oddają życie za Chrystusa. Po Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek dla prześladowanych w Sudanie.

2. Jutro, 11 listopada – nasze Narodowe Święto Niepodległości. Mija 101 lat, kiedy po długiej niewoli Polska na nowo się odrodziła. Wspominając czas miniony trudnego wykuwania niepodległości Polski, trzeba o tym pamiętać również i dzisiaj, chociaż żyjemy już w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. I dzisiaj musimy myśleć o odrodzeniu się naszego narodu w wielu różnych wymiarach. Chcemy w tym momencie szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Niech w tych dniach nie zabraknie nas przy mogiłach żołnierzy z lat 1918-1920 i modlitewnej o nich pamięci. Zapraszam na Mszę św. na godz. 10.00

3. W listopadzie tradycyjnie pamiętamy o modlitwie za zmarłych. Stosunek do zmarłych jest wyrazem naszej duchowej kultury. Chrześcijańska wiara nakazuje nam coś więcej niż dbałość o rodzinne groby. Wierzymy, że zmarli sami pomóc sobie już nie mogą. Pamiętajmy o nich nie tylko w listopadzie. Polecając ich Bożemu miłosierdziu, miejmy na uwadze, że kiedyś sami będziemy w podobnej potrzebie.

4. Modlitwa za naszych bliskich zmarłych. „Wypominki”, jak tę modlitwę popularnie nazywamy, będą jeszcze  odmawiane codziennie łącznie z Mszą św. Kartki z imionami zmarłych, za których pragniemy się modlić, można jeszcze składać w zakrystii.

 

Można też zamówić wypominki roczne za naszych zmarłych, za których modlimy się przez cały rok, w niedzielę przed Mszą św. o godz. 8.00 lub 11.00.

5. Za tydzień, w niedzielę przypada kolekta na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.

 

6. Trwa Lęborska nowenna przed 100 rocznicą urodzin Św. Jana Pawła II, 16-go dnia każdego miesiąca. W tym miesiącu, w najbliższą sobotę nasza parafia będzie przewodniczyć modlitwie różańcowej. Zapraszam więc w sobotę na godz. 21.00 wszystkich parafian przed pomnik św. Jana Pawła II.

 

7. Katecheza dla kandydatów do bierzmowania będzie w następny wtorek 19 listopada o godz. 17.00.

 

8. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·        W poniedziałek 11 XI – Święty Marcin (316-397), żołnierz rzymski, który po przyjęciu chrztu zaczął prowadzić życie mnicha, wreszcie został biskupem w Tours; pierwszy wyznawca nie-męczennik w Kościele Zachodnim;

·        We wtorek 12 XI – Święty Jozafat Kuncewicz (1580-1623), biskup i męczennik, który nawracał schizmatyków na Kresach Wschodnich;

·        W środę 13 XI – Święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), eremici i misjonarze, działający w okolicach Międzyrzecza za Bolesława Chrobrego, pierwsi polscy męczennicy wyniesieni na ołtarze;

W środę Dzień Fatimski – o 16.30 odmówimy różaniec fatimski.

 

9. Intencje Mszy św.:

 

11.11.2019 – 17.11.2019 r.

 

11.11. Pn. 10.00 + za Stanisława Wiatr, Genowefę i Adama Dudek oraz

                               zmarłych z rodziny Wiatr i Czerwińskich.

                              

12.11.Wt. 17.00 + za ks. Witolda z okazji imienin.

 

13.11. Śr. 17.00 + za Józefa Machowskiego w 1 m-c po śmierci.

                           + za Ryszarda Hejwosz w 1 m-c po śmierci.

 

 14.11.Cz.  9.00 + za zmarłe Siostry Służebniczki NMP.

 

 15.11.Pt. 17.00 za Józefa Czaja w 1 rocznicę śmierci.

                             

 16.11.Sb. 17.00 + za Stanisława Szmidtka w 100 rocz. ziemskich urodzin

                             oraz w 19 rocznicę śmierci i za zmarłych z rodz. Szmidtka.

 

 17.11.Ndz.8.00 + za męża Antoniego i zm. z rodz. Miotk.  

 

                 11.00 + za rodziców Matyka i Dampc.


Święcenia Kapłańskie - Mateusz Drutel


Data dodania: 2018-06-01

 Święcenia Kapłańskie - Mateusz Drutel 


czytaj więcej


Prymicje - Mateusz Drutel


Data dodania: 2018-05-20
czytaj więcej


Festiwal Muzyki Organowej


Data dodania: 2013-08-05

XVII Jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej


czytaj więcej


Sztuka Adriana


Data dodania: 2013-03-27

W niedzielę 3 marca, po mszy św. O godz.11 wystawiono  sztukę pt. ”Adriana” w wykonaniu rodziców przedszkolaków z Ochronki Sióstr Służebniczek NMP w Łebie. Sztuka przedstawiała sceny  z życia pierwszych chrześcijan. Aktorzy, kierując się wskazaniami Ojca św. Benedykta XVI na Rok Wiary, pragneli pobudzić do refleksji nad naszą wiarą i odpowiedzialnością za nią oraz do radości i dziękczynienia Panu Bogu za ten dar.


czytaj więcej


Konkurs Palm


Data dodania: 2013-03-13

Konkurs Palm
W Niedzielę Palmową w naszej parafii po raz pierwszy odbył się konkurs na najdłuższą i najbardziej oryginalna palmę. Dzieci wykazały się  niezwykłą pomysłowością. Zapraszamy do galerii.


czytaj więcej