Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1 NIEDZIELA ADWENTU    29 listopada 2020 r.

1. Dziś przypada pierwsza niedziela Adwentu i nowego roku kościelnego, który będziemy przeżywać w Polsce pod hasłem: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Adwent to czas świętego i radosnego oczekiwania na spotkanie ze Zbawicielem w święta Bożego Narodzenia i w dniu ostatecznym. Dzieli się on na dwie części; pierwsza z nich, do 16 grudnia, kieruje nasze myśli ku wieczności, zaś druga, od 17 grudnia, zwraca nasze myśli ku Bożemu Narodzeniu.

2. Pierwszymi nieszporami dzisiejszej niedzieli weszliśmy w Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Dobrze wykorzystajmy go dla odnowienia i umocnienia więzi z Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Bogu i ludziom.

3. Na naszej Adwentowej drodze szczególną patronką niech będzie Maryja. Prośmy Ją, aby Ona uczyła nas jak mamy się przygotować na nadchodzące święta. W tym celu zapraszamy do uczestnictwa w roratach, adwentowych Mszach Świętych, które w naszym kościele będą odprawiane od poniedziałku do piątku. W tym tygodniu i przyszłym Msze św. w tygodniu będą wieczorem o godz. 17.00. Zapraszamy do udziału w nich, w miarę możliwości, całymi rodzinami, z zapalonymi lampionami, które niech będą znakiem naszego oczekiwania i wychodzenia na drogę, aby przywitać Tego, który ma przyjść.

    Proszę, aby dzieci przychodziły na roraty z lampionami i przynosiły ozdobne, kolorowe serduszka, na których będą wypisane dobre uczynki spełnione w danym dniu. Te serduszka przyozdobią choinkę przy żłóbku.

4. Nawiązując do przeżywanego Roku duszpasterskiego pod hasłem „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”  rozważania w czasie Mszy św. roratnych oraz obrazki, jakie dzieci będą otrzymywały każdego dnia, będą przybliżać nam tajemnicę Mszy św.

Niech w czasie Adwentu nie zabraknie podejmowanych dobrowolnie wyrzeczeń i umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od alkoholu i hucznych zabaw.  

5. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących, choćby przez zakup świec Caritasu, które są  do nabycia w naszym kościele. Wzorem lat ubiegłych jest to ogólnopolska akcja „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Ofiara za jedną świecę wynosi minimum 8 zł. za małą a 16 zł. za dużą. Ta ofiara jest wsparciem na pomoc dzieciom nie tylko w okresie świątecznym, ale też na pomoc realizowaną w ciągu całego roku.

6. W piątek, 4 grudnia, w liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, obchodzimy Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych. Przez jej wstawiennictwo podczas Eucharystii będziemy polecać Bożej opatrzności wszystkich naszych parafian zmagających się z tym problemem i poszukujących pracy – serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy!

7. Za tydzień w niedzielę 6 grudnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. Tego dnia tradycyjnie obdarujemy prezentami nasze dzieci i bliskich. Niech to liturgiczne wspomnienie Świętego Mikołaja usposobi nas także do szerokiego otwarcia oczu i serca na te dzieci, o których bliscy zapomnieli albo się ich wyparli. Ale niech oprócz wielu podarunków nie zabraknie także daru naszej modlitwy w ich intencji przez wstawiennictwo tego wspaniałego Świętego Biskupa.

8.  W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek o godz. 16.00 okazja do spowiedzi św. oraz wystawienie Najśw. Sakramentu oraz różaniec i modlitwy pod przewodnictwem Ap. Dobrej Śmierci.

 

9. W sobotę – odwiedziny chorych w domach.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·        3 XII – Święty Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, jezuita, uważany za jednego z największych misjonarzy w dziejach Kościoła;

     4 XII – Święta Barbara, dziewica i męczennica z przełomu III i IV wieku,     szczególna patronka górników i hutników;

     6 XII – Święty Mikołaj, biskup żyjący na przełomie III i IV wieku, który podbił serca wiernych w Mirze Licyjskiej nie tylko gorliwością duszpasterską, ale także troską o ich sprawy materialne;

10. W przyszłą niedzielę przypada kolekta na rzecz Stolicy Apostolskiej.

    Druga niedziela Adwentu jest też tradycyjnie Dniem modlitwy i zbiórki do puszek na rzecz pomocy materialnej Kościołowi katolickiemu na Wschodzie.

 12. Opłatek na wigilijny stół można  nabywać w zakrystii po Mszach św. lub biurze parafialnym.

13. Intencje Mszy św.:

 

30.11.2020 – 6.12.2020 r.

 

30.12. Pn.17.00 – o bł. Boże, zdrowie dla Siostry Andrzeji z okazji imienin.

 

  1.12.Wt. 17.00 + za Michała Matkowskiego.

 

  2.12. Śr.17.00 + za Barbarę Bagińską i teściów: Annę i Józefa.

                          - o zdrowie dla Rafała.

 

  3.12.Cz.17.00 + za Helenę Sadłowską.

 

  4.12. Pt.17.00 – za narody świata, aby wyrzekając się przemocy i nienawi-

                             ści, pokojowymi środkami rozwiązywały wszelkie konfli-

                             kty – int. Ap. D. Śmierci.

 

  5.12.Sb.17.00 – za głodujących, aby dzięki miłości i solidarności wielu

                            ludzi mogli zaspokoić swoje potrzeby – int. członków

                            i sympatyków żywego różańca.

 

  6.12.Ndz.8.00 + za Kazimierza Klawe w 7 rocz. śm. i zm. z obojga stron.

 

               11.00 za Bogusława Litwin z okazji urodzin oraz za Anielę

                             i Alfonsa Litwin.


Święcenia Kapłańskie - Mateusz Drutel


Data dodania: 2018-06-01

 Święcenia Kapłańskie - Mateusz Drutel 


czytaj więcej


Prymicje - Mateusz Drutel


Data dodania: 2018-05-20
czytaj więcej


Festiwal Muzyki Organowej


Data dodania: 2013-08-05

XVII Jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej


czytaj więcej


Sztuka Adriana


Data dodania: 2013-03-27

W niedzielę 3 marca, po mszy św. O godz.11 wystawiono  sztukę pt. ”Adriana” w wykonaniu rodziców przedszkolaków z Ochronki Sióstr Służebniczek NMP w Łebie. Sztuka przedstawiała sceny  z życia pierwszych chrześcijan. Aktorzy, kierując się wskazaniami Ojca św. Benedykta XVI na Rok Wiary, pragneli pobudzić do refleksji nad naszą wiarą i odpowiedzialnością za nią oraz do radości i dziękczynienia Panu Bogu za ten dar.


czytaj więcej


Konkurs Palm


Data dodania: 2013-03-13

Konkurs Palm
W Niedzielę Palmową w naszej parafii po raz pierwszy odbył się konkurs na najdłuższą i najbardziej oryginalna palmę. Dzieci wykazały się  niezwykłą pomysłowością. Zapraszamy do galerii.


czytaj więcej