Ogłoszenia duszpasterskie

16  NIEDZIELA W CIĄGU ROKU   23 lipca 2017

1. Trwa pełnia lata, wakacji, urlopów. Bywa, że zapatrzeni w siebie nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy. Nie wszyscy mają radosne wakacje. Popatrzmy, ile dzieci z biednych rodzin, często dotkniętych bezrobociem, rozbitych, patologicznych, nie wyjechało na wakacyjny wypoczynek. Ich los nie może być nam obojętny. Pamiętajmy też o trudzie rolników podczas żniw; pamiętajmy, że każda kromka chleba to pot i wiele godzin ludzkiej pracy. Szanujmy to i nie przestawajmy im życzyć: szczęść Boże.

 

2. We wtorek 25 lipca – czcić będziemy Świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu! Z racji wspomnienia tego Świętego, pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku.

 Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze.

Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii odbędzie się dzisiaj przed kościołem po każdej Mszy św.

MIVA Polska zachęca kierowców i właścicieli pojazdów do złożenia    ofiary – jeśli to możliwe, – na zakup środków transportu dla misjonarzy.

 

3. 25 lipca czcić też będziemy Św. Jakuba – patrona parafii św. Jakuba i naszego miasta. Uroczystości odpustowe w parafii św. Jakuba w Lęborku odbywają się dzisiaj. Suma odpustowa o godz. 11.30.

 

4. W środę, 26 lipca, w liturgii wspominamy św. Joachima i św. Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. W dzisiejszych trudnych czasach pomniejszania roli rodziny warto zwrócić się w modlitwie do tych świętych małżonków, prosząc o pomoc w budowaniu silnej Bogiem polskiej rodziny. Módlmy się też za naszych rodziców i dziadków – tych żyjących i tych powołanych już do wieczności. Uczynimy to we wspólnocie parafialnej podczas Mszy Świętej o godz. 17.00.

 

5. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 

·        24 VII – św. Kinga (1234-1292), córka króla węgierskiego Beli IV, żona polskiego księcia Władysława Wstydliwego, która po śmierci męża wstąpiła do zakonu klarysek i dalsze swoje życie poświęciła dla ubogich; papież Benedykt XIII przyznał jej tytuł patronki Polski i Litwy, a kanonizował ją św. Jan Paweł II w 1999 roku;

·        26 VII – św. Joachim i św. Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny;

·        29 VII – św. Marta, siostra Łazarza i Marii.

 

6. Intencje Mszy św.:
 

24.07.2017 – 30.07.2017 r.

 

  24.07. Pn.17.00 +za Jacka Labudę w 3 m-c po śmierci i zmarłych z rodziny

 

  25.07.Wt. 17.00 + za rodziców: Leona i Helenę Koszałka.

 

 26.07. Śr.17.00 +za Annę, Józefa, Władysława, Martę Szulc i zm. z rodziny

                           + za Annę Tokarczuk.

                           + za Annę Dera z okazji im. i za rodziców z obojga stron.

                           + za Joannę Tochowicz w 96 rocznicę urodzin.

                           + za Mirosławę Domaszk w dniu imienin i zm. Stanisława.

                           + za Lidię Knuth w 2 rocznicę śmierci.

                               

  27.07.Cz.  9.00 + za Annę i Michała Bedryk oraz rodziców z obojga stron.

                              

  28.07.Pt. 17.00 + za Józefa, Edwarda i Zbigniewa Kałuźiak.

 

  29.07.Sb. 17.00 + za zmarłych z rodz. Czaja: Alojzego w 40 rocz. śmierci

                                oraz Erykę w 5 rocz. śmierci.

 

  30.07.Ndz. 8.00 + za zmarłych z rodziny.

 

                   11.00 + za Anielę Litwin w 4 rocz. śm. i Alfonsa Litwin.

 


Festiwal Muzyki Organowej


Data dodania: 2013-08-05

XVII Jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej


czytaj więcej


Sztuka Adriana


Data dodania: 2013-03-27

W niedzielę 3 marca, po mszy św. O godz.11 wystawiono  sztukę pt. ”Adriana” w wykonaniu rodziców przedszkolaków z Ochronki Sióstr Służebniczek NMP w Łebie. Sztuka przedstawiała sceny  z życia pierwszych chrześcijan. Aktorzy, kierując się wskazaniami Ojca św. Benedykta XVI na Rok Wiary, pragneli pobudzić do refleksji nad naszą wiarą i odpowiedzialnością za nią oraz do radości i dziękczynienia Panu Bogu za ten dar.


czytaj więcej


Konkurs Palm


Data dodania: 2013-03-13

Konkurs Palm
W Niedzielę Palmową w naszej parafii po raz pierwszy odbył się konkurs na najdłuższą i najbardziej oryginalna palmę. Dzieci wykazały się  niezwykłą pomysłowością. Zapraszamy do galerii.


czytaj więcej