Ogłoszenia duszpasterskie

6 NIEDZIELA WIELKANOCY     21 maja 2017 r.

 

1. Przez ostatnie dni maja kroczymy z Maryją, opromienieni i radośni Paschą Jej Syna. Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie, w łączności z Mszą św., odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej.

Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo!

 

2. Jutro rozpoczynają się doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego. Jeśli nie w inny sposób, to przynajmniej poprzez żarliwą modlitwę prośmy naszego Ojca w niebie o sprawiedliwy podział plonów ziemi, aby ludzie nie umierali więcej z głodu.

 

3. W środę, 24 maja, w specjalne liturgiczne wspomnienie, zwracamy się do Maryi jako Wspomożycielki wiernych.

 

Z inicjatywy papieża Benedykta XVI tego dnia modlimy się za Kościół w Chinach. Często zapominamy, że w wielu miejscach na świecie Kościół jest prześladowany, że za wiarę w Chrystusa wielu braci chrześcijan cierpi, a nawet oddaje życie. My nie musimy dźwigać takich doświadczeń, zatem ofiarujmy dar modlitwy i codziennej pamięci o prześladowanych braciach w wierze; prośmy Pana Boga, aby i oni mogli cieszyć się paschalną radością Chrystusowego Kościoła.

 

4. W piątek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na wspólną Eucharystię i modlitwę o godz. (…), podczas której przez wstawiennictwo najświętszej 
z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Panu Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.

 

5. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, po której poprzez specjalną nowennę będziemy się przygotowywali do uroczystości Zesłania Ducha Świętego

6.  W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

·        26 V – św. Filip Nereusz (1515-1595), prezbiter, znany z niezwykłej dobroci doradca papieży, założyciel Bractwa Trójcy Świętej, kapłańskiej kongregacji księży filipinów, a co ważne dla nas, Polaków, założyciel Kolegium Polskiego w Rzymie.

 

7. We wtorek na godz. 17.00 na Mszę św. i spotkanie zapraszam młodzież kl. I i II gimnazjum przygotowującą się do bierzmowania oraz starszych, którzy nie byli jeszcze bierzmowani.

 

8. Intencje Mszy św.:

22.05.2017 – 28.05.2017 r.

 

 22.05. Pn. 17.00 + za zm. mamę Anielę Garską w 6 rocz. śm. i o zdrowie

                                dla taty Kazimierza.

 

 23.05.Wt. 17.00 + za Marię Aleszczyk w 2 rocz. śm. oraz męża Henryka

                                i rodziców z obojga stron.

 

 24.05. Śr. 17.00 + za matkę Marię Malek.

                            + za Teresę Dyszer w 1 m-c po pogrzebie oraz za Jana w

                               w 26 rocz. śm. i Leokadię Płotka.

                            + za Kazimierza Berendt.

                            + za Zofię Wilart, Sylwię i Roberta Bieńkowskich i zm.

                               z rodz. Wilart i Zięba.

             

 25.05.Cz. 9.00 – z podz. za dar Kapłaństwa w rocznicę święceń kapłańskich

                        ks. Proboszcza z prośbą o dalsze bł. Boże – int. od wszystkich

                         grup modlitewnych.

 

 26.05.Pt. 17.00 + za Irenę Majewską i Teresę Dziubich.

                           

 27.05.Sb. 17.00 + za Zofię Lasek i Emilię Jankowską.

 

 28.05.Ndz. 8.00 + za Sławomira Patelczyk oraz Łucję i Konrada Lejk.

 

            11.00 – z podz. za dar Kapłaństwa z okazji rocz. święceń kapłańskich

                        ks. proboszcza z prośbą o dalsze bł. Boże – int. od wszystkich

                        grup modlitewnych.

 

 


Festiwal Muzyki Organowej


Data dodania: 2013-08-05

XVII Jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej


czytaj więcej


Sztuka Adriana


Data dodania: 2013-03-27

W niedzielę 3 marca, po mszy św. O godz.11 wystawiono  sztukę pt. ”Adriana” w wykonaniu rodziców przedszkolaków z Ochronki Sióstr Służebniczek NMP w Łebie. Sztuka przedstawiała sceny  z życia pierwszych chrześcijan. Aktorzy, kierując się wskazaniami Ojca św. Benedykta XVI na Rok Wiary, pragneli pobudzić do refleksji nad naszą wiarą i odpowiedzialnością za nią oraz do radości i dziękczynienia Panu Bogu za ten dar.


czytaj więcej


Konkurs Palm


Data dodania: 2013-03-13

Konkurs Palm
W Niedzielę Palmową w naszej parafii po raz pierwszy odbył się konkurs na najdłuższą i najbardziej oryginalna palmę. Dzieci wykazały się  niezwykłą pomysłowością. Zapraszamy do galerii.


czytaj więcej