Ogłoszenia duszpasterskie

  

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

27  NIEDZIELA W CIĄGU ROKU    6 października 2019

 

1. Dziś pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Papież Franciszek ogłosił październik bieżącego roku Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Wspierajmy codzienną modlitwą różańcową dzieło misyjne. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy też Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata, módlmy się w intencji naszej Ojczyzny. Odmawiamy różaniec pół godziny przed Mszą św., więc o godz. 16.30, natomiast w czwartek o 8.30, a w niedzielę po Mszy św.

 Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o odmawianie różańca w domach. Błogosławiony Jan Paweł II w liście apostolskim Rosarium Virginis Mariae z 2002 roku napisał: „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela” (nr 1).

Zapraszamy dzieci do zrobienia różańca z jakiegokolwiek materiału do 20 października. Pod koniec października odbędzie się wystawa, ocena i konkurs na  najładniejszy i najbardziej oryginalny różaniec. 

 

2. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi może nas Kościół obdarzyć. W niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.

3. W tym duchu przeżyjemy też liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które przypada już jutro, 7 października.

 

4. W przyszłą niedzielę, 13 października, będziemy obchodzić Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy”. Dzień ten na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieskiego i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury; między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich rodzin. Tym bardziej już dziś polecam życzliwości Parafian tę specjalną zbiórkę w przyszłą niedzielę.

 

5. Z racji Dnia Papieskiego rozpoczyna się w dekanacie lęborskim XVI Lęborski tydzień kultury chrześcijańskiej. Program w poszczególnych parafiach jest umieszczony w gablotce. W naszej parafii w niedzielę, 13.X. po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się koncert Ave Maryja, a 20 X występ Zespołu Muzyki Dawnej „Lunaris” z MDK w Lęborku.

 

6. We wtorek o godz. 16.30 spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.  Za tydzień, w niedzielę podczas Mszy św. o g. 11.00 młodzież złoży na ołtarzu prośby o bierzmowanie, skierowane do Biskupa.

 

7. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

·        W środę 9 X – Błogosławiony bł. Wincenty Kadłubek (1160-1223), biskup krakowski, uczestnik Soboru Laterańskiego IV; spisał dzieje naszego narodu w swojej słynnej kronice.

8. Intencje Mszy św.
 

7.10.2019 – 13.10.2019 r.

 

  7.10. Pn. 17.00 + za Henryka Grabarczyk  w 25 rocz. śmierci.

                              

  8.10.Wt. 17.00 – o szczęśliwą operację dla żony Urszuli.

                          

  9.10. Śr. 17.00 za Annę i Jana Stasińskich oraz za zmarłych z rodzin

                              Stasińskich i Komorek.

                              

10.10. Cz. 9.00 – o zdrowie i bł. Boże dla członków Róży św. Elżbiety.

 

11.10. Pt.17.00 za Irenę i Brunona Karczewskich, Czesławę i Władysława

                             Olszewskich, Bernarda Engelbrecht, Władysława

                             Ławskiego oraz za Jana i Gerarda.

                          

12.10.Sb.17.00 + za zm.: Franciszka w 100 rocz. ur. i Józefę w 95 rocz. ur.

                             Skrzypkowskich.

 

13.10.Ndz.8.00 + za Juliannę w 5 rocz. śm. i Stanisława Peplińskich

                             i rodziców z obojga stron.

 

                11.00 - o łaskę zdrowia i bł. Bożego dla ks. proboszcza – int. od

                            grup modlitewnych.


Święcenia Kapłańskie - Mateusz Drutel


Data dodania: 2018-06-01

 Święcenia Kapłańskie - Mateusz Drutel 


czytaj więcej


Prymicje - Mateusz Drutel


Data dodania: 2018-05-20
czytaj więcej


Festiwal Muzyki Organowej


Data dodania: 2013-08-05

XVII Jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej


czytaj więcej


Sztuka Adriana


Data dodania: 2013-03-27

W niedzielę 3 marca, po mszy św. O godz.11 wystawiono  sztukę pt. ”Adriana” w wykonaniu rodziców przedszkolaków z Ochronki Sióstr Służebniczek NMP w Łebie. Sztuka przedstawiała sceny  z życia pierwszych chrześcijan. Aktorzy, kierując się wskazaniami Ojca św. Benedykta XVI na Rok Wiary, pragneli pobudzić do refleksji nad naszą wiarą i odpowiedzialnością za nią oraz do radości i dziękczynienia Panu Bogu za ten dar.


czytaj więcej


Konkurs Palm


Data dodania: 2013-03-13

Konkurs Palm
W Niedzielę Palmową w naszej parafii po raz pierwszy odbył się konkurs na najdłuższą i najbardziej oryginalna palmę. Dzieci wykazały się  niezwykłą pomysłowością. Zapraszamy do galerii.


czytaj więcej