Ogłoszenia duszpasterskie

11 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU    18 czerwca 2017

1. Minęła połowa czerwca, miesiąca poświęconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy się, na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem (byłam), ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie? On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i czerwcowego nabożeństwa. Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam zadany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali także innym dojść do świętości.

 

 2. Przeżywamy oktawę Bożego Ciała. Codziennie do czwartku, Msza św. będzie połączona z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Nasz gorliwy udział w liturgii oktawy jest wyrazem wiary i autentycznego przylgnięcia do Jezusa. Serdecznie wszystkich na nie zapraszam. Zapraszam także dzieci komunijne i dzieci do sypania kwiatów w czasie procesji. 

Dziś procesja Eucharystyczna wokół kościoła po Mszy Świętej o godz. 11.00. 

W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała odbędzie się obrzęd poświęcenia wianków.

3. We wtorek, 20 czerwca, przypada ustanowiony przez ONZ w 2000 rokuMiędzynarodowy Dzień Uchodźcy.

4. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa to także z inicjatywy papież św. Jana Pawła II Światowy Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.  Nie zapominajmy, że ci, którzy nam posługują przy ołtarzu i w konfesjonale, zostali z ludu wzięci i do ludu posłani, dlatego tym bardziej są narażeni na ataki złego ducha, dlatego też potrzebują naszego duchowego wsparcia i modlitwy. Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post od potraw mięsnych.

 

W piątek nasz kleryk Mateusz Drutel przyjmie święcenia diakonatu.Pamiętajmy o nim w modlitwach prosząc o potrzebne łaski w dalszej drodze do Kapłaństwa.

5. W ten sam dzień, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny.

6. W sobotę, 24 czerwca, przypada kolejna uroczystość – Narodzenie św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Jezusowi Chrystusowi.

 

7. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, aby było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji.

 

W kościele Rok szkolny dla dzieci ze szkoły nr 5 zakończymy wspólną Eucharystią i modlitwą w środę o godz. 9.00 w parafii N.S.PJ.  awieczorem o godz. 17.00 do naszej parafii Św. Maksymiliana zapraszam młodzież gimnazjum i szkół średnich.                                                                                                                                                                         Spowiedź i Komunia św. rodziców, dzieci, młodzieży i wychowawców niech będzie pięknym akcentem wieńczącym trud całorocznej pracy.

Do spowiedzi św. zapraszam w tygodniu przed Mszą św., o godz. 16.30.

8. U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik lub Pismo święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Bez tego drogowskazu łatwo się zagubić.

 

9. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·        W środę 21 VI – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zakonnik, który obok św. Stanisława Kostki jest patronem katolickiej młodzieży.

 

10. Do nabycia czasopismo: Pielgrzym.

11. Intencje Mszy św.:

19.06.2017 – 25.06.2017 r.

 

  19.06. Pn. 17.00 + za Marię Pawlicką, Henryka Petrińskiego, za rodziców:

                              Zofię i Władysława Lewnau, rodzeństwo: Elżbietę, Józefa

                              Zygmunta, Jana i Zofię.

 

  20.06.Wt. 17.00 + za Zygmunta Wójcik w 1 rocz. śm. oraz zm. z rodziny

                                 Wójcik i Formela.

 

  21.06. Śr. 17.00 + za Jacka Labuda w 2 m-c po śmierci i zm. z rodziny.

                           

                             - rez. Jankowska.

 

  22.06.Cz. 17.00 + za Wandę, Jana i Mieczysława Lach oraz Agnieszkę,

                               Jana, Elżbietę i Władysława Mielewczyk.

 

  23.06.Pt. 17.00 + za Jana Kobeszko w 21 rocznicę śmierci.

                            

  24.06.Sb. 17.00 – w pewnej intencji.

 

  25.06.Ndz. 8.00 + za Dawida Labuda w 2 rocznicę śmierci.

 

                   11.00 + za Julię Wąsicką w 1 rocznicę śmierci oraz rodziców

                                z obojga stron.

 


Festiwal Muzyki Organowej


Data dodania: 2013-08-05

XVII Jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej


czytaj więcej


Sztuka Adriana


Data dodania: 2013-03-27

W niedzielę 3 marca, po mszy św. O godz.11 wystawiono  sztukę pt. ”Adriana” w wykonaniu rodziców przedszkolaków z Ochronki Sióstr Służebniczek NMP w Łebie. Sztuka przedstawiała sceny  z życia pierwszych chrześcijan. Aktorzy, kierując się wskazaniami Ojca św. Benedykta XVI na Rok Wiary, pragneli pobudzić do refleksji nad naszą wiarą i odpowiedzialnością za nią oraz do radości i dziękczynienia Panu Bogu za ten dar.


czytaj więcej


Konkurs Palm


Data dodania: 2013-03-13

Konkurs Palm
W Niedzielę Palmową w naszej parafii po raz pierwszy odbył się konkurs na najdłuższą i najbardziej oryginalna palmę. Dzieci wykazały się  niezwykłą pomysłowością. Zapraszamy do galerii.


czytaj więcej