Ogłoszenia duszpasterskie

11 Niedziela Zwykła  17 czerwca 2018 r.

1. Przed nami ostatnie nabożeństwa czerwcowe, czas szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem miłości Boga i bliźniego. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy łącznie z Mszą św. 

 

2. Na dzień 20 czerwca ONZ wyznaczyła Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. Chciejmy naszą serdeczną modlitwą otoczyć tych, którzy z powodu prześladowań musieli opuścić swój rodzinny dom i swoich bliskich.

 

3. W sobotę obchodzić będziemy Dzień Ojca.

Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny. Obejmiemy też modlitwą naszych zmarłych ojców.

 

4. W niedzielę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, proroka znad Jordanu, którego zadaniem było przygotować Naród Wybrany na przyjście Zbawiciela. Św. Jan jest jednym z patronów Ruchu Trzeźwości w Polsce. Nasze modlitwy ofiarujemy w intencji o trzeźwość w rodzinach i naszym narodzie.

Wszystkim, którym patronuje św. Jan Chrzciciel, życzę aby każdego dnia doświadczali jego opieki i podobnie jak on pomagali innym zbliżyć się do Chrystusa.

 

5. W piątek dzieci i młodzież przeżywać będą zakończenie roku szkolnego i katechetycznego.

Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, aby było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji.

Zapraszam szczególnie w środę na Mszę św. dzieci, młodzież gimnazjum i szkół średnich.

Spowiedź i Komunia św. rodziców, dzieci, młodzieży i wychowawców niech będzie pięknym akcentem wieńczącym trud całorocznej pracy.

Do spowiedzi św. zapraszam w dni powszednie o godz. 16.30.

6. U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik lub Pismo święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Bez tego drogowskazu łatwo się zagubić.

7. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 

            Dzisiaj – Św. Brat Albert Chmielowski, zakonnik. Patron parafii

            Mosty. Suma odpustowa w Mostach o godz. 12.00, po Mszy św.  

            zaproszenie na biesiadę odpustową.                    

            Program odpustu jest wywieszony w gablotce.

 

·       21 VI w czwartek – św. Alojzy Gonzaga, jezuita pragnący poświęcić się całkowicie Panu Bogu, odznaczający się gorliwością w spełnianiu zakonnych praktyk i pielęgnowaniu chorych;

 

8. Intencje Mszy św.:
 

18.06.2018 – 24.06.2018 r.

 

 18.06. Pn. 17.00 – dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze

                                zdrowie dla członków 3 i 4 róży i ich rodzin.

                             

 19.06.Wt. 17.00 + za ks. Witolda w 2 rocznicę śmierci.

 

 20.06.Śr.  17.00 + za Jana Szwed w 1 m-c po śmierci.

                             

 21.06. Cz.  9.00 + za Wandę, Stanisława i Mieczysława Lach oraz Jana

                               i Agnieszkę Mielewczyk oraz Jolantę i Barbarę Mądra.

 

 22.06.Pt.17.00 + o łaskę nieba dla męża Helmuta i zm. z rodz. obojga stron.

 

 23.06.Sb.17.00 + za Joannę Tochowicz w 1 rocz. śmierci.

                             

 24.06.Ndz.8.00 + za Józefa Detlaf w 6 rocz. śmierci.

 

                 11.00 + za Dawida Labuda w 3 rocz. śmierci.


Festiwal Muzyki Organowej


Data dodania: 2013-08-05

XVII Jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej


czytaj więcej


Sztuka Adriana


Data dodania: 2013-03-27

W niedzielę 3 marca, po mszy św. O godz.11 wystawiono  sztukę pt. ”Adriana” w wykonaniu rodziców przedszkolaków z Ochronki Sióstr Służebniczek NMP w Łebie. Sztuka przedstawiała sceny  z życia pierwszych chrześcijan. Aktorzy, kierując się wskazaniami Ojca św. Benedykta XVI na Rok Wiary, pragneli pobudzić do refleksji nad naszą wiarą i odpowiedzialnością za nią oraz do radości i dziękczynienia Panu Bogu za ten dar.


czytaj więcej


Konkurs Palm


Data dodania: 2013-03-13

Konkurs Palm
W Niedzielę Palmową w naszej parafii po raz pierwszy odbył się konkurs na najdłuższą i najbardziej oryginalna palmę. Dzieci wykazały się  niezwykłą pomysłowością. Zapraszamy do galerii.


czytaj więcej