Ogłoszenia duszpasterskie

Informacja w sprawie Mszy św.

        7.00 – TVP 1

        9.00 – Polskie Radio, Program Pierwszy

        9.30 - Telewizja Trwam

        11.00 – TVP 1

        13.00 – TVP Polonia

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

5  NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU.  29 marca 2020 r.

 

1. Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu – zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi krzyżowej i Gorzkich żali. Z racji pandemii koronawirusa, ograniczenia wychodzenia z domu chciejmy uczestniczyć we Mszy św. i nabożeństwach wielkopostnych prze środki masowego przekazu.

W tym miejscu przypominamy też o zwyczaju dekorowania krzyży i kapliczek przydrożnych na święta.

 

2. W związku wytycznymi władz państwowych odnośnie epidemii koronowirusa i kolejnych obostrzeń. Proszę wszystkich Parafian o zrozumienie, że we Mszy św. i nabożeństwach może uczestniczyć tylko 5 osób. Proszę o pozostawienie tych miejsc osobom, które zamawiały intencje mszalne. Pozostając w domach proszę łączyć się duchowo w godzinach Mszy Świętych i nabożeństw także korzystając z wszelkich form transmisji telewizyjnych, radiowych i internetowych. Niech nasze domy staną się prawdziwymi Kościołami Domowymi, niech wspólne trwanie na modlitwie będzie dla nas źródłem mocy na ten trudny czas, zawierzajmy ludzkość Bożemu Miłosierdziu i Maryi.

 

3.  W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Proszę o prywatne modlitwy w domach. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej.

W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata.

O godz. 16.00 adoracja Najśw. Sakramentu. Okazja do spowiedzi św. O godz. 16.30 Droga Krzyżowa i Msza św.

W sobotę czcimy Niepokalane Serce Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność podczas pierwszosobotniego nabożeństwa różańcowego o godz. 16.30.

W tym miesiącu nie będzie odwiedzin chorych w domach.

 

4. W czwartek, 2 kwietnia, przypada 15. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski szczególnie o oddalenie epidemii koronawirusa. Papież Polak przez długie lata swojego pontyfikatu własnym przykładem uczył nas, jak oddać się całkowicie Chrystusowi i jak świadczyć o wierze. Starajmy się go w tym naśladować.

5. Przyszła niedziela, 5 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas Mszy Świętych pobłogosławimy palmy i gałązki wierzbowe, które będą przypominały jerozolimskie palmy, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza.

 

6. W tym trudnym czasie trwajmy na modlitwie w intencji chorych z powodu koronawirusa, prośmy Boga o powstrzymanie epidemii, oddalenie choroby, módlmy się w intencji służby zdrowia i służb sanitarnych. Niech Pan nam wszystkim błogosławi.

 

7. Intencje Mszy św,:

INTENCJE  MSZY ŚW.

 

30.03.2020 – 5.04.2020 r.

 

30.03. Pn.17.00 – w intencji Parafian żywych i umarłych.

 

31.03.Wt.17.00 + za śp. Stanisława Domaszk w 90 rocz. urodzin i za

                             Mirosławę Domaszk.

 

 1.04. Śr.17.00 + za Henryka Krej w 1 m-c po śmierci.

             

 2.04.Cz.  9.00 – w pewnej intencji.

 

 3.04. Pt.17.00 – o nowe powołania do Kapłaństwa i życia konsekrowanego,

                            aby młodzi ludzie wybrani przez P. Boga, odważyli się

                            pójść za Jego głosem – int. Ap. D. Śmierci.

 

 4.04.Sb.17.00 – do Miłosierdzia Bożego z prośbą o zaprzestanie epidemii

                            koronawirusa, zdrowie dla wszystkich chorych i łaskę

                            zbawienia dla zmarłych – int. członków i sympatyków

                            żywego różańca.

                             

 5.04.Ndz. 8.00 + za ojca Edwarda, siostrę Danutę i dziadków.

 

                11.00 za Jana i Cecylię Gaffke.


Święcenia Kapłańskie - Mateusz Drutel


Data dodania: 2018-06-01

 Święcenia Kapłańskie - Mateusz Drutel 


czytaj więcej


Prymicje - Mateusz Drutel


Data dodania: 2018-05-20
czytaj więcej


Festiwal Muzyki Organowej


Data dodania: 2013-08-05

XVII Jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej


czytaj więcej


Sztuka Adriana


Data dodania: 2013-03-27

W niedzielę 3 marca, po mszy św. O godz.11 wystawiono  sztukę pt. ”Adriana” w wykonaniu rodziców przedszkolaków z Ochronki Sióstr Służebniczek NMP w Łebie. Sztuka przedstawiała sceny  z życia pierwszych chrześcijan. Aktorzy, kierując się wskazaniami Ojca św. Benedykta XVI na Rok Wiary, pragneli pobudzić do refleksji nad naszą wiarą i odpowiedzialnością za nią oraz do radości i dziękczynienia Panu Bogu za ten dar.


czytaj więcej


Konkurs Palm


Data dodania: 2013-03-13

Konkurs Palm
W Niedzielę Palmową w naszej parafii po raz pierwszy odbył się konkurs na najdłuższą i najbardziej oryginalna palmę. Dzieci wykazały się  niezwykłą pomysłowością. Zapraszamy do galerii.


czytaj więcej