Ogłoszenia duszpasterskie

33  NIEDZIELA W CIĄGU ROKU   19 listopada 2017

1. Dziś przeżywamy 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że rok liturgiczny zbliża się do końca. Czytania mszalne przygotowują nas na powtórne przyjście Chrystusa, zwane Paruzją, która zamknie dzieje świata. Chrystus Pan przybędzie jako Sędzia – Król, by raz na zawsze oddzielić dobro od zła i – jak to mówimy w każdym Credo mszalnym – Jego panowaniu nie będzie końca. Jest to prawda wiary znana już pierwszym chrześcijanom, a którzy bardzo się nią przejmując, kończyli swe modlitwy zawołaniem: Marana tha – Przyjdź, Panie Jezu! Idąc tym tropem, pamiętajmy, że zawsze musimy być przygotowani na spotkanie z Panem. Pamiętajmy jednak, że Pismo Święte jednoznacznie stwierdza, iż data Pańskiego przyjścia jest nieznana i tak musi pozostać.

 

2. Niedzielę dzisiejszą przeżywamy, jako Dzień modlitw w intencji Polonii i Polaków przebywających zagranicą. Pamiętajmy o tej ważnej intencji.

3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Chrystusa Króla, która kończy rok liturgiczny.

4. Rozpoczyna się ostatnia dekada listopada. W tych dniach codziennie podczas Mszy św. modlimy się za naszych bliskich zmarłych podczas tak zwanych wypominków. Tym bardziej zachęcam do licznego udziału w tej modlitwie naszej wspólnoty parafialnej, która jednocześnie włącza nas w modlitwę całej wspólnoty Kościoła pielgrzymującego, pragnącej wspomóc naszych braci należących już do Kościoła oczyszczającego się. Oni sami sobie nie mogą już pomóc, za to za naszą modlitewną pamięć mogą odwdzięczyć się swoim wstawiennictwem przed tronem Bożym. Kartki z imionami zmarłych, za których pragniemy się modlić, można jeszcze składać w zakrystii.

 

5. Można też zamówić wypominki roczne za naszych zmarłych, za których modlimy się przez cały rok, w niedzielę przed Mszą św. o godz. 8.00 lub 11.00.

 

6. Dzisiejsza  kolekta przeznaczona jest na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.

 

7. We wtorek o godz. 17.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.

8. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 

·        20 XI – w poniedziałek – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), prezbiter, jeden z przywódców powstania styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita i kapłan galicyjski; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Panem Bogiem; jest patronem ludzi poszukujących sensu życia i zagubionych na drogach wiary;

·        21 XI – we wtorek – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Tradycja mówi, że gdy Maryja miała trzy lata, rodzice: święty Joachim i święta Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu świętego Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy z Jej życia od VIII wieku na Wschodzie, a od XIV na Zachodzie obchodzono specjalne święto. Dziś wspominając tamto Ofiarowanie, powinniśmy odnawiać w sobie pragnienie poświęcania się Bogu i szukania Jego woli;

·        22 XI – w środę – św. Cecylia (†III wiek), dziewica i męczennica, patronka chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych;

·        24 XI – w piątek – św. Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, męczennicy wietnamscy, którzy zginęli podczas prześladowań chrześcijan w latach 1773-1862.

 

9. Intencje Mszy św.:

20.11.2017 – 26.11.2017 r.

 

  20.11. Pn.17.00 + za Jana Olszewskiego oraz zam. z rodz. Olszewskich

                                i Mielewczyk.

 

  21.11.Wt.17.00 + za mamę Stefanię w 2 rocz. śm., tatę i braci Neumiler

                               oraz męża Romana.                      

                  

  22.11. Śr.17.00 + za Stanisława Gałka w 1 m-c po śmierci.

                               

  23.11. Cz. 9.00 – o zdrowie i bł. Boże dla Marii i Edmunda.

 

  24.11.Pt. 17.00 – w pewnej intencji

                            

  25.11.Sb. 17.00 – z podz. za łaski z prośbą o dalsze bł. Boże dla rodziny

                               Kamili i Janusza w 30 rocznicę ślubu.

                             

  26.11.Ndz. 8.00 + za Sławomira Pawelczyk oraz Łucję i Konrada Lejk.

                               

                  11.00 + za Annę i Bazylego Naczk oraz Brunona Wenta.


Festiwal Muzyki Organowej


Data dodania: 2013-08-05

XVII Jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej


czytaj więcej


Sztuka Adriana


Data dodania: 2013-03-27

W niedzielę 3 marca, po mszy św. O godz.11 wystawiono  sztukę pt. ”Adriana” w wykonaniu rodziców przedszkolaków z Ochronki Sióstr Służebniczek NMP w Łebie. Sztuka przedstawiała sceny  z życia pierwszych chrześcijan. Aktorzy, kierując się wskazaniami Ojca św. Benedykta XVI na Rok Wiary, pragneli pobudzić do refleksji nad naszą wiarą i odpowiedzialnością za nią oraz do radości i dziękczynienia Panu Bogu za ten dar.


czytaj więcej


Konkurs Palm


Data dodania: 2013-03-13

Konkurs Palm
W Niedzielę Palmową w naszej parafii po raz pierwszy odbył się konkurs na najdłuższą i najbardziej oryginalna palmę. Dzieci wykazały się  niezwykłą pomysłowością. Zapraszamy do galerii.


czytaj więcej