Ogłoszenia duszpasterskie

Informacja w sprawie Mszy św.

        7.00 – TVP 1

        9.00 – Polskie Radio, Program Pierwszy

        9.30 - Telewizja Trwam

        11.00 – TVP 1

        13.00 – TVP Polonia

13  NIEDZIELA W CIĄGU ROKU   28 czerwca  2020 r.

 

1. Dziś pierwsza wakacyjna niedziela. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie.

Zatem dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha. Zadbajmy, aby nasza komunia z Panem Bogiem i bliźnimi ciągle się pogłębiała!

 

2. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.

3. Jutro – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msza Święta w naszym kościele będzie godzinę wcześniej niż zwykle, a więc o godz. 16.00. Składka na tacę będzie przeznaczona na tzw. świętopietrze, czyli do dyspozycji papieża. Chociaż jutro nie ma obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej pod grzechem ciężkim, to jednak gorąco zachęcam do wzięcia udziału w zgromadzeniu eucharystycznym dla uproszenia obfitych łask z nieba dla papieża i Kościoła powszechnego.  

Jutro ci z wiernych, którzy z pobożnością posługują się jakimś przedmiotem kultu religijnego, na przykład krzyżem lub różańcem, poświęconym przez papieża lub biskupa, mogą – pod zwykłymi warunkami – zyskać odpust zupełny, jeśli odmówią jakąkolwiek zatwierdzoną formułę wyznania wiary.

 

4. W piątek, 3 lipca – czcimy Świętego Tomasza Apostoła. W Wieczerniku złożył wyznanie wiary „Pan mój i Bóg mój”. Apostołował w Indiach. Tradycja mówi, że zginął około 52 roku na górze, która obecnie znajduje się na przedmieściach miasta Madras;

Wszystkim, którzy noszą imię: Piotr, Paweł lub Tomasz, życzę wszelkiej pomyślności oraz wytrwania w wierze za przykładem ich niebieskich patronów.

 

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy, także z naszej wspólnoty parafialnej.

 W piątek, będziemy przeżywali jako dzień Komunii przebłagalnej za wszystkie grzechy, którymi świat rani Boże Serce. O godz, 16.00 adoracja Najśw. Sakramentu i modlitwy pod przewodnictwem Apostolstwa D. Śmierci oraz okazja do spowiedzi św.

Do spowiedzi św. zapraszam także w tygodniu przed Mszą św.

Jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem warto skorzystać z sakramentu pokuty.

W sobotę, 4 lipca, przypada pierwsza sobota miesiąca, poświęcona szczególnej modlitwie do Matki Najświętszej. Jej matczynej opiece powierzamy całą naszą codzienność. O godz. 16.30, adoracja Najśw. Sakramentu – różaniec pod przewodnictwem róż różańcowych i Rycerstwa Niepokalanej.

W sobotę odwiedziny chorych w domach z Komunią św.

 

Wszystkim wyjeżdżającym życzę, aby wakacje, urlop, obojętnie gdzie spędzany, był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.

 

6. Intencje Mszy św.:

 

INTENCJE  MSZY ŚW.

 

29.06.2020 – 5.07.2020 r.

 

 

29.06. Pn.17.00 + za Kazimierę, Kazimierza i Andrzeja Koss.

 

30.06.Wt. 17.00 + za Jerzego Staszewskiego z okazji urodzin.

 

  1.07. Śr. 17.00 – o zdrowie dla chorych w parafii.

                           + za Krystynę Grzybińską w 6 rocz. śmierci.

 

  2.07.Cz.   9.00 + za ojca Józefa w dniu urodzin.

 

  3.07. Pt.17.00 – za cierpiących z powodu głodu, aby doświadczyli

                             solidarności innych ludzi – int. Ap. D. Śmierci.

 

  4.07.Sb.17.00 – za powołanych do służby w Kościele, aby jak Maryja

                            z ufnością odpowiadali na Boże wezwanie – int. od

                            członków i sympatyków Żywego różańca.

                             

  5.07.Ndz.8.00 – w pewnej intencji..

 

                11.00 + za Eugeniusza Kaczykowskiego w 4 rocz. śm. i zmarłych

                             rodziców z obojga stron.

 

                             


Święcenia Kapłańskie - Mateusz Drutel


Data dodania: 2018-06-01

 Święcenia Kapłańskie - Mateusz Drutel 


czytaj więcej


Prymicje - Mateusz Drutel


Data dodania: 2018-05-20
czytaj więcej


Festiwal Muzyki Organowej


Data dodania: 2013-08-05

XVII Jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej


czytaj więcej


Sztuka Adriana


Data dodania: 2013-03-27

W niedzielę 3 marca, po mszy św. O godz.11 wystawiono  sztukę pt. ”Adriana” w wykonaniu rodziców przedszkolaków z Ochronki Sióstr Służebniczek NMP w Łebie. Sztuka przedstawiała sceny  z życia pierwszych chrześcijan. Aktorzy, kierując się wskazaniami Ojca św. Benedykta XVI na Rok Wiary, pragneli pobudzić do refleksji nad naszą wiarą i odpowiedzialnością za nią oraz do radości i dziękczynienia Panu Bogu za ten dar.


czytaj więcej


Konkurs Palm


Data dodania: 2013-03-13

Konkurs Palm
W Niedzielę Palmową w naszej parafii po raz pierwszy odbył się konkurs na najdłuższą i najbardziej oryginalna palmę. Dzieci wykazały się  niezwykłą pomysłowością. Zapraszamy do galerii.


czytaj więcej